Polub nas na facebooku

Zdrowe odżywianie z EuroGastro 2011

2011-02-17

„Zasadom prawidłowego żywienia w teorii i praktyce” poświęcone będzie seminarium organizowane podczas XV Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro 2011. Wydarzenie kierowane jest głównie do przedstawicieli placówek zbiorowego żywienia i ma przybliżyć uczestnikom aktualną wiedzę na temat prawidłowych modeli żywieniowych oraz przygotowywania zdrowych posiłków. Seminarium odbędzie się pierwszego dnia EuroGastro, tj. 23 marca br., w centrum MT Polska przy ul. Marsa 56C w Warszawie.

- Wraz z rosnącą popularnością zdrowego stylu życia w społeczeństwie i wzrostem świadomości na temat wpływu odżywiania na zdrowie człowieka, coraz większej wagi również w gastronomii nabiera kwestia prawidłowego żywienia. Dlatego, oprócz szerokiej gamy produktów i usług dla rynku HoReCa prezentowanych na EuroGastro, prestiżowych mistrzostw oraz licznych pokazów i degustacji, na targach odbędą się również eksperckie wykłady poświęcone prawidłowemu żywieniu. Będą one okazją dla zwiedzających, by nie tylko poznać zasady właściwego odżywiania od strony teoretycznej, ale również podpatrzeć jak eksperci stosują swoją wiedzę w praktyce – mówi Grzegorz Sendor, szef projektu EuroGastro.

Teoria poparta degustacjami
W ramach pierwszej części seminarium odbędzie się cykl wykładów organizowanych przez ekspertów z Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Będą oni dyskutować na temat wpływu żywienia na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Ponadto, przedstawią nowoczesne technologie i tradycyjne potrawy stosowane w zdrowym odżywianiu, a także omówią zasady opracowywania prawidłowych jadłospisów. W drugiej części seminarium specjaliści z Fundacji Banku Ochrony Środowiska skupią się na praktycznych zasadach prawidłowego żywienia i zaprezentują uczestnikom przykładowe zestawy śniadaniowe. Ich smak będzie można sprawdzić i ocenić podczas degustacji.

Jak się zapisać?
By wziąć udział w seminarium należy zapisać się na targi on-line lub na miejscu w godzinach otwarcia targów. Dokonując rejestracji na stronie www.eurogastro.com.pl/rejestracja zwiedzający będą mogli skorzystać z 50% zniżki na zakup biletu wstępu na targi.

XV Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro odbędą się w dniach 23-25 marca br. w nowoczesnym Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56C w Warszawie. Honorowy patronat nad jubileuszową edycją imprezy objął Minister Gospodarki, Waldemar Pawlak.

Więcej informacji na www.eurogastro.com.pl


Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro są największym wydarzeniem rynku HoReCa w Polsce, skierowanym ściśle do przedstawicieli branży gastronomicznej. Na targach oferty przedstawiają producenci, dystrybutorzy i usługodawcy w czterech sektorach: wyposażenia zaplecza kuchennego, żywności i napojów dla gastronomii, kawowym oraz wyposażenia sal restauracyjnych i barów. Podczas EuroGastro realizowany jest również atrakcyjny program wydarzeń towarzyszących, widowiskowych pokazów i konkursów z udziałem najlepszych kucharzy, cukierników, baristów, kelnerów i sommelierów. EuroGastro organizowane są od 1996 roku w Warszawie przez MT Targi (wcześniej MT Polska). Od 2009 roku organizowane są w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C w Warszawie.





Aktualności

2019-06-25 10:49:20 | Komentarze: 1

Wyzwanie Smaku Pepsi już niebawem rusza w Polskę. Pozytywne emocje zapewnią znani i lubiani influencerzy

Ruszyła kampania promująca siódmą już edycję Wyzwania Smaku Pepsi – dobrze znanego i lubianego wydarzenia, organizowanego corocznie w letnie weekendy przez światowego lidera w produkcji produktów spożywczych i napojów, PepsiCo. Także w tym roku uczestnicy będą mogli dokonać wyboru preferowanego napoju typu cola, spróbować różnych dań z foodtrucków FeelGoodFood, a także spotkać zaproszonych do udziału w wydarzeniach popularnych influencerów.

POSEZONOWA AKCJA SERWISOWA – PRZYGOTUJ SIĘ DO 2016.

Lody Bonano nie zwalniają tempa

Seminaria lodziarskie 2015

Lody dla smaku nie dla ochłody

Polskie eliminacje do Pucharu Świata Lodziarzy w Rimini 2016

Słodkie i piekarnicze targi w Katowicach

Smaki Świata – kolejne szkolenia w Centrum Szkoleniowym Savpol

World of Coffee | WBC 2014 Rimini

Jak rozszyfrować etykiety?