Polub nas na facebooku

Smaki Świata – kolejne szkolenia w Centrum Szkoleniowym Savpol

2014-06-09

W Centrum Szkoleniowym Savpol w dniach 19-22.05.2014 odbył się cykl szkoleń zorganizowanych wspólnie przez Savpol oraz Fabbri.

Warsztaty poprowadził Domenico Costanza – Mistrz Cukiernictwa i Międzynarodowy Technolog Fabbri.

Szkolenia trwały cztery dni, dwa pierwsze były dedykowane dla branży gastronomicznej, dwa kolejne kierowane do cukierników. Motywem przewodnim warsztatów było przedstawienie uczestnikom różnorodnego zastosowania produktów Fabbri, które coraz częściej stosuje nie tylko w lodziarstwie, ale także w cukiernictwie czy gastronomii, tworząc przy tym proste a zarazem bardzo wysublimowane desery.

Podczas warsztatów dla branży gastronomicznej przyrządzano m.in. Krem Angielski, Krem Brule, Panna Cotta z Mascarpone oraz Karmelizowaną Figą, Semifreddo, Ciasteczka Wiedeńskie, Ciasteczka Migdałowe czy Tiramisu.
Cukiernicy natomiast przygotowywali m.in. Tort Amore Mio, Tort Mascarpone z Figami i Orzechami Włoskimi, Tort Bananowo-Czekoladowy, Tort Linz, Tiramisu.

Domenico starał się przekazać swoje artystyczne spojrzenie na cukiernictwo, pasję i zamiłowanie do przygotowywania deserów, a także pokazał jak w prosty sposób urozmaicić znane cukiernikom, szefom kuchni desery i podnieść je do jakości premium.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w szkoleniach. Mamy nadzieję, że Domenico zainspirował Państwa nowymi pomysłami, które wykorzystają Państwo w swojej codziennej pracy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych szkoleniach.

szkolenie
tort
szkolenie 2
deser

Źródło: Savpol Sp. z o.o.

Aktualności

2021-03-23 08:31:04 | Komentarze: 1

Koral wprowadza pierwsze w Polsce lody stworzone z Youtuberami!

Koral, polski producent lodów, w nowym sezonie przygotował prawdziwą niespodziankę dla swoich konsumentów. Wspólnie z najpopularniejszymi w Polsce Youtuber’ami, prowadzącymi kanał „Ekipa”, stworzył sorbetową linię lodów pod tą samą nazwą, która właśnie miała swoją premierę na kanale lidera Ekipy - Friza.

Mus je schrupać… latem! – Familijne startują z kampanią reklamową

„Elfy same w domu” – świąteczna kampania Pepsi w niezwykłej odsłonie!

POSEZONOWA AKCJA SERWISOWA – PRZYGOTUJ SIĘ DO 2016.

Lody Bonano nie zwalniają tempa

Seminaria lodziarskie 2015

Lody dla smaku nie dla ochłody

Polskie eliminacje do Pucharu Świata Lodziarzy w Rimini 2016

Słodkie i piekarnicze targi w Katowicach

World of Coffee | WBC 2014 Rimini