Polub nas na facebooku

Lody Häagen - Dazs wyróżnione w konkursie Perły Rynku FMCG 2009

2009-07-28

Marka lodów super premium Häagen – Dazs została wyróżniona w konkursie Perły Rynku FMCG 2009.

Häagen – Dazs to amerykańskie lody, dostępne na rynku polskim od 2008 roku. Jest to pierwsza marka lodów kategorii super premium w Polsce. Produkty Häagen – Dazs obecne są w 70 krajach na całym świecie i znane z doskonałej jakości. Do ich produkcji używa się wyłącznie naturalnych składników i sprowadzanych z całego świata dodatków. Lody Häagen - Dazs wyróżnia minimalna zawartość powietrza i niezwykłe kompozycje smakowe.

W konkursie Perły Rynku FMCG 2009 organizowanym przez magazyn „Wiadomości Handlowe” lody Häagen - Dazs zdobyły II miejsce w kategorii Mrożonki.

Bardzo cieszymy się z wyróżnienia przyznanego lodom Häagen – Dazs. Marka spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem polskich konsumentów – mówi Tomasz Jesionek, Sales Coordinator for Poland General Mills Eastern Europe – W minionym roku w niektórych punktach udział Häagen - Dazs w sprzedaży sięgał nawet do 8% wartości całej kategorii lodów. Największą popularnością cieszyły się smaki: Macadamia Nut Brittle, Pralines & Cream oraz wyróżniony przez Wiadomości Handlowe wariant Vanilla Caramel Brownie.

Oferta Häagen – Dazs na rynku polskim obejmuje 10 smaków lodów w opakowaniach 500 ml (sugerowana cena opakowania: ok. 22 zł). Są to: Baileys, Belgian Chocolate, Cookies & Cream, Dulce de Leche, Macadamia Nut Brittle, Pralines & Cream, Strawberries & Cream, Strawberry Cheesecake, Vanilla, Vanilla Caramel Brownie. W sprzedaży znajdują się także zestawy Fruit Variety Pack, składające się z czterech kubeczków o pojemności 100 ml każdy, zawierających różne warianty smakowe: Strawberries & Cream, Mango & Cream, Summer Berries & Cream, Banana & Cream. Cena sugerowana za opakowanie Fruit Variety Pack wynosi 26,99 zł.

Lody Häagen – Dazs sprzedawane są zarówno w sieciach handlowych, takich jak: Alma, Auchan, Bomi, Carrefour, Delima, E. Leclerc, Marcpol, Mini Europa, Piotr i Paweł, Real, Tesco, jak również w wybranych sklepach spożywczych i delikatesach w całej Polsce. Dodatkowo, lody Häagen – Dazs są dostępne na wybranych stacjach sieci BP, w punktach Video World oraz za pośrednictwem Family Frost.

Dystrybutorem marki Häagen-Dazs w Polsce jest Jago S.A, największa polska firma, zajmująca się logistyką mrożonek oraz dystrybucją żywności mrożonej i lodów. Lody Häagen – Dazs dostępne są także w trzech firmowych lodziarniach na terenie kraju: w Warszawie i we Wrocławiu.

Historia uwielbianej na całym świecie marki Häagen-Dazs rozpoczęła się przed prawie 90 laty w Nowym Jorku. Tam właśnie w 1921 roku rodzina polskiego emigranta o nazwisku Mattus założyła lodziarnię produkującą lody owocowe. W 1932 roku rodzinną firmę przejął syn założycieli, Reuben Mattus i dalej ją rozwijał.

W 1961 roku Reuben Mattus rozpoczął produkcję wyjątkowych lodów pod tajemniczą nazwą Häagen - Dazs, która wyrażać miała tradycję, wyjątkową jakość, świeżość i oryginalność – wartości, które do dziś nieodłącznie związane są z marką Häagen-Dazs. W latach 60 –tych minionego wieku, lody Mattus’a sprzedawane były w wybranych delikatesach jedynie w okolicach Nowego Jorku. Bardzo szybko jednak zyskiwały nowych amatorów i na początku lat 70. stały się numerem jeden na rynku amerykańskim. W kolejnych latach lody Häagen-Dazs zawładnęły całym światem: od Dalekiego Wschodu aż po Europę.
Aktualności

2019-12-04 11:59:44 | Komentarze: 0

„Elfy same w domu” – świąteczna kampania Pepsi w niezwykłej odsłonie!

W tym roku w ramach kampanii świątecznej marka Pepsi przygotowała dla konsumentów coś specjalnego. Zamiast standardowej reklamy, marka stworzyła bajkowy mini film, w którym opowiada własną historię świątecznych przygotowań w wydaniu elfów Pepsi. W filmie wzięła udział plejada polskich gwiazd: Maciej Musiał (Elf Kelfin), Wiktoria Gąsiewska (Elfka Ewka), Adam Fidusiewicz (Elf Elfis), Kacper Młynarkiewicz (Elf Rafaelf) oraz… tutaj niespodzianka dla tych, którzy obejrzą. Jest też smaczek w postaci ukrytych w filmie cameo znanych influencerów marki: Jakoba Kosela, Lary Gessler i Adama Wiejaka. Premiera spotu przewidziana jest na 6 grudnia 2019 roku na YouTube oraz na antenie Telewizji Polsat w trakcie Mikołajkowego Charytatywnego Bloku Reklamowego.

POSEZONOWA AKCJA SERWISOWA – PRZYGOTUJ SIĘ DO 2016.

Lody Bonano nie zwalniają tempa

Seminaria lodziarskie 2015

Lody dla smaku nie dla ochłody

Polskie eliminacje do Pucharu Świata Lodziarzy w Rimini 2016

Słodkie i piekarnicze targi w Katowicach

Smaki Świata – kolejne szkolenia w Centrum Szkoleniowym Savpol

World of Coffee | WBC 2014 Rimini

Jak rozszyfrować etykiety?