Polub nas na facebooku

Cukiernicy i piekarze spotkają się w Centrum MT Polska

2014-02-06

Po raz szósty w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska odbędzie się największa w Polsce impreza wystawiennicza dla branży cukierniczej i lodziarskiej – Expo Sweet. Na stoiskach zaprezentują się najważniejsze firmy oferujące maszyny i surowce dla cukierników, piekarzy, lodziarzy, a także właścicieli restauracji czy kawiarni. Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyć będzie szereg mistrzowskich konkursów, podczas których przygotowywane zostaną rozmaite słodkości. W programie przewidziano też serię szkoleń poruszających ważne i praktyczne zagadnienia branżowe. Targi organizowane są w dniach 18-20 lutego br. przez Europejskie Zgrupowanie Interesów Gospodarczych - Expo Sweet EZIG.

- Fakt, że jesteśmy gospodarzem Expo Sweet jest dla nas naprawdę dużym wyróżnieniem. I to nie tylko z tego względu, że to już kolejna edycja, jaka odbywa się w naszym centrum, ale też dlatego, że organizatorem całego przedsięwzięcia są przecież wystawcy zrzeszeni w Expo Sweet EZIG i to oni wybierają nasz obiekt na lokalizację swojej imprezy. Z tym większą satysfakcją będziemy znowu gościć właścicieli i pracowników firm działających w branży cukierniczej, lodziarskiej, piekarskiej czy HoReCa. Z pewnością frekwencja ponownie dopisze, bo jak co roku zapowiadają się przecież trzy naprawdę słodkie dni – mówi Bartosz Sosnowski, prezes Międzynarodowych Targów Polska.

Oferta w słodkości bogata
Podczas Expo Sweet swoje propozycje przedstawią producenci i dystrybutorzy sprzętu i produktów do cukierni, lodziarni, piekarni czy firm działających w branży HoReCa. Obok szerokiej oferty wystawców prezentowanej na stoiskach nie zabraknie też słodkich emocji, których dostarczą profesjonaliści zmagający się w tegorocznych konkursach. W ramach imprezy zorganizowane zostaną VI Lodziarskie Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski w przygotowaniu deseru, IV Mistrzostwa Polski Szkół Cukierniczych oraz konkurs-wystawa tortów okolicznościowych. Ponadto, wydarzenie będzie też okazją, by pozyskać wiedzę nt. aktualnych dla branży zagadnień. Na trzy dni targów zaplanowano bezpłatne seminaria, poświęcone m.in. pozyskiwaniu klientów i zwiększaniu sprzedaży, roli identyfikacji wizualnej czy zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem finansowym rodzinnej firmy.

Podobnie jak w latach poprzednich, VI Expo Sweet odbędą się w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska zlokalizowanym przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Obiekt dostosowany jest do organizacji różnego rodzaju wydarzeń, zarówno imprez wystawienniczych, jak i eventów o różnej skali i profilu. Na miejsce można dojechać samochodem – centrum zapewnia parking na 1500 miejsc i stały postój taksówek. Można też skorzystać z komunikacji miejskiej - w sąsiedztwie kursuje 11 miejskich linii autobusowych z różnych punktów stolicy, pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej – linia S1 relacji Pruszków – Otwock oraz pociągi Kolei Mazowieckich ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego.

Źródło: Practum Consulting